Screenshot 20

7 грудня 2021 р. у дні Грінченківської декади відбувся Всеукраїнський літературознавчий круглий стіл (з міжнародною участю) «Автор і твір крізь призму ідентичності у світовій літературі: 1821 – 1921 – 2021», організований кафедрою світової літератури. На захід завітали учасники з різних регіонів України, Німеччини і Грузії, співробітники та студенти Інституту філології КУБГ. З вітальним словом до гостей звернулася Людмила Овсієнко, заступник директора з наукової роботи Інституту філології, доктор педагогічних наук, професор. Модерувала захід доцент кафедри світової літератури доктор філологічних наук Юлія Вишницька.

Під час круглого столу щире зацікавлення і жваву дискусію викликали доповіді «Війна очевидців: дискурс російсько-українського конфлікту в сучасній українській прозі» Надії Кісс, кандидата філологічних наук, наукової співробітниці Інституту славістики Гіссенського університету імені Юстуса Лібіха (Німеччина); «“Мерані” Н. Бараташвілі у перекладі М. Бажана: паралелі з європейським романтизмом» Ніно Наскідашвілі, доктора філології, наукової співробітниці Центру україністики імені Отара Баканідзе Тбіліського державного університету імені Іване Джавахішвілі (Грузія); «Мистецький контекст вивчення творчості Лесі Українки» Світлани Молочко, завідувача кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського (Україна); «Автор і «чуже слово» в літературі російського модернізму» Еліни Свенцицькоїдоктора філологічних наук, професора кафедри слов’янської філології та журналістики Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського (Україна); «Поезія Шарля Бодлера як інтертекст і проблема типології ідентичностей» Оксани Гальчук, доктора філологічних наук, професора кафедри світової літератури Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка (Україна); «Еволюція оцінок письменницької спадщини Агатангела Кримського (1871–1942): від «провінційності поглядів» до «феномену художнього інтелектуалізму» в українській літературі (до 150-річчя від дня народження митця» Людмили Котковоїкандидата філологічних наук, доцента кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського (Україна); «Формування компетентного мовця і читача на уроках зарубіжної літератури (на матеріалі роману Ф. Достоєвського «Злочин і кара»)» Тетяни Матюшкіної, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського (Україна); «Кріста Вольф як автор і персонаж у творах «Один день року. 1960–2000» і «Один день року. 2001–2011» Галини Бітківської, доктора філологічних наук, доцент,  завідувача кафедри світової літератури Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка (Україна).

Сподіваємося, що порушена в рамках літературознавчого круглого столу проблематика сприятиме науковому зростанню, надихатиме на нові ідеї та спонукатиме до подальших досліджень. Колектив Інституту філології висловлює щиру вдячність усім учасникам і гостям заходу.

Screenshot 4

Screenshot 5