Регіональний науковий семінар «Словник мови творів Грінченка: стан і перспективи»

Регіональний науковий семінар «Словник мови творів Грінченка: стан і перспективи»

Знімок екрана 2021 12 03 110935

3 грудня 2021 р. в Інституті філології Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся регіональний науковий семінар «Словник мови творів Грінченка: стан і перспективи». З вітальним словом до учасників звернулася директор Інституту філології, доктор філологічних наук, професор І.Є. Руснак, зі вступним – завідувач кафедри української мови, доктор філологічних наук, професор М.О. Вінтонів.

Після пленарного засідання учасники конференції працювали у рамках дискусійних платформ, за такими напрямками:

• «Українська лексикографія в діахронії та синхронії» (модератора – Шитик Людмила Володимирівна, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького);
  • «Актуальні питання філології та методики викладання української мови в сучасних умовах інформатизації освіти» (модератора – Мельничук Ірина Вікторівна, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української філології Маріупольського державного університету.

До обговорення актуальних проблем долучилися завідувачі кафедр, викладачі, молоді вчені Київського університету імені Бориса Грінченка, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Маріупольського державного університету.

Жвавий інтерес викликали доповіді, пов’язані з особливостями лексикографічного опрацювання творів Бориса Грінченка крізь призму комп’ютерної лексикографії.

Усі учасники підтримали ініціативу поглибити роботу над матеріалами, які сприятимуть укладанню «Словника мови творів Бориса Грінченка». Також під час зустрічі присутні мали можливість обговорити проблеми оцифрування текстів Бориса Грінченка, вивчення української мови як іноземної крізь призму творчого доробку Бориса Грінченка.

Віримо, що порушена у рамках регіонального наукового семінару проблематика, сприятиме науковому зростанню, надихатиме на нові ідеї та спонукатиме до подальших досліджень. Колектив Інституту філології висловлює подяку всім учасникам і гостям семінару, хто виявив інтерес до цього заходу та долучився до участі й обговорення.

Знімок екрана 2021 12 03 110739

Знімок екрана 2021 12 03 112418