ВІДОМИЙ ПРОФЕСОР-ФІЛОЛОГ ВАСИЛЬ ЯРЕМЕНКО СВЯТКУЄ СВОЄ 90-РІЧЧЯ

Знаний український філолог, професор, директор Інституту культурологічних та етнополітичних досліджень Міжрегіональної академії управління персоналом, голова Федерації патріотичних видань, провідний науковий співробітник Університету Грінченка Василь Васильович Яременко присвятив життя філології.

У його науковій скарбниці понад 200 досліджень, серед яких:  «Творчість Бориса Грінченка», «Історія української журналістики», «Україна в лещатах сіонізму».

Василь Васильович – упорядник понад 40 книжок, зокрема: «Українська поезія XVI ст.», «Українське слово», «Золоте слово», творів Бориса Грінченка, Пантелеймона Куліша, Володимира Свідзинського, Григорія Чупринки, Миколи Куліша, Анатолія Чайковського, Василя Симоненка.

Проте в Україні та світі Василь Васильович Яременко знаний передусім як грінченкознавець, адже саме він у складних 60-их реабілітував творчість Бориса Грінченка і став головним її популяризатором, він підготував до друку багатотомне зібрання творів  Бориса Грінченка, 11 томів якої вже побачили світ: Педагогічна спадщина (у 3-х книгах, 2013 р.); Народопросвітня спадщина (у 2 книгах, 2014 р., 2015 р.);  Етнографічна спадщина (у 3 книгах, 2015 р., 2016 р., 2017 р.; Фольклористична спадщина (у 2 книгах, 2018 р.); Епістолярна спадщина (том 1, 2020 р.). Він став ініціатором видання та упорядником збірки поезій Бориса Грінченка «Воля живе боротьбою!..»  (2015 р.) для українських воїнів, а зараз завершує роботу над виданням літературознавчої, мовознавчої та публіцистичної спадщини Бориса Грінченка.

Уся грінченківська родина щиро вітає легенду української філології та бажає многая літа