Гостьова лекція Марії Шведової - розробниці Генерального регіонально анотованого корпусу української мови (ГРАК)

Студенти-україністи Інституту філології мають чудову нагоду долучитися до створення найбільшого в Україні корпусу текстів - ГРАК (Генерального регіонально анотованого корпусу української мови). Під керівництвом розробниці корпусу і його піклувальниці пані Марії Шведової студенти наповнюють ГРАК текстами. Минулої весни першокурсники Інституту філології під час практики з прикладної лінгвістики підготували для ГРАКа корпус журналу "Наука і суспільство" (1972-1994 рр.) обсягом 4,2 млн слів. Зараз із корпусом працюють студенти IV курсу, опрацьовуючи газету "Радянська Волинь" 1924 року.

Але 28 жовтня 2020 року під час гостьової онлайн-лекції кандидат філологічних наук, доцент Марія Олексіївна Шведова розповіла про корпус як інструмент, необхідний сучаному лінгвістові. Говорили про розмітку текстів і можливості пошукової системи корпусу, вплив суспільно-політичних чинників на функціонування мови і омоформи в конкордансах. Проте багато питань залишилися поза увагою учасників зібрання через хронометраж лекції. Тож є ще про що погорити, з чим попрацювати!