ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ. Науково-практична онлайн-конференція студентів та магістрантів Інституту філології «Перші кроки в науці: від навчання до дослідження». Засідання секцій кафедри світової літератури

У перший день Науково-практичної онлайн-конференції студентів та магістрантів Інституту філології  «Перші кроки в науці: від навчання до дослідження» (12 травня 2020 р.) на кафедрі світової літератури одночасно працювало чотири секції. У роботі секцій «Сучасний погляд на світову класику ХIХ - ХХ ст.» (модератори Ковбасенко Ю.І., Анісімова Л.В.), «Художній текст в екзистенційному / архетипному / етнічно-національному вимірах» (модератори Гальчук О.В., Динниченко Т.А.), «Міфологічний, інтертекстуальний, інтермедіальний виміри художнього тексту» (модератори Бітківська Г.В., Вишницька Ю.В.), «Модерне прочитання класичної літератури» (модератори Тверітінова Т.І., Шовкопляс Г.Є.) взяли участь 40 доповідачів. Серед проблем, порушених на конференції, - й ті, що безпосередньо стосуються міжкафедрального дослідження типів ідентичності, зокрема: аксіологічної (ціннісна ідентичність жінки в сучасній турецькій літературі), національної (проблема національної ідентичності у романі Дж.С.Фоера «Everything is illuminated»), етнічної (ідейно-естетичні функції «місцевого колориту» в романі Грегорі Девіда Робертса «Шантарам»; художня версія англійської інтелектуальної прози Айріс Мердок,); самоідентичності («людина в місті паралічу» Дж. Джойса, наратологічні аспекти системи виховання в романі Мюріел Спарк «The Prime of Miss Jean Brodie», екзистенціальна проблематика у високотехнологічному суспільстві в романі К. Воннегута «Механічне піаніно») тощо. Найкращі доповіді готуються до публікації в університетських онлайн-збірниках «Наукові доробки студентів Інституту філології» та «Наукові доробки магістрантів Інституту філології». Окремим питанням конференції було профорієнтаційне: викладачі й магістранти кафедри розповідали ймовірним вступникам до магістратури про переваги нової спеціальності «Зарубіжна література і світова художня культура». Також важливою була для модераторів секції рецепція нової форми конференції - через систему Zoom. Про ефективність, динамічність, конструктивність роботи конференції, серйозність порушених у доповідях тем і проблем свідчать і онлайн-світлини з події.