Візит відомого ізраїльського письменника Давида Маркіша

 

    19 лютого 2018 року до Інституту філології завітав відомий ізраїльський письменник Давид Маркіш, який разом із представниками київського видавництва «Пенмен» презентував викладачам та студентам І-ІІ курсу українські переклади своїх книг «Гранатовий діл. Двадцять листів літнього добродія», «Записки з Минулого часу» та «Від межі до межі» (пер.Ю.Г.Буряка). 

    Давид Маркіш є сином знакового для єврейської літератури письменника, члена Єврейського антифашистського комітету Переца Маркіша (1895-1952) та літераторки Естер Лазебнікової-Маркіш, братом відомої української скульпторки-керамістки Ольги Рапай (1929-2012), перекладача та літературознавця Симона Маркіша (1931-2003). Письменник є лауреатом ізраїльських та міжнародних премій, його прозові та поетичні тексти перекладені багатьма мовами світу. 

    Присутні мали можливість почути від Давида Перецовича історію діяльності та знищення радянською владою Єврейського антифашистського комітету, переглянути фільм-розповідь про творчий та життєвий шлях батька письменника, його співпрацю с Соломоном Міхоелсом та Марком Шагалом, спогади про дитячі та юнацькі роки.

1234