ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Від словника Бориса Грінченка до сучасних лексикографічних систем», приурочена до 110-річчя початку видання «Словаря української мови»

12 грудня 2017 року в Інституті філології відбулася ІІ Всеукраїнська науково- практична конференція «Від словника Бориса Грінченка до сучасних лексикографічних систем», приурочена до 110-річчя початку видання «Словаря української мови». Уже традиційно модерувала захід доктор філологічних наук почесний професор Київського університету імені Бориса Грінченка, професор кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія», провідний науковий співробітник Інституту української мови НАН України  Лариса Терентіївна Масенко. Під час конференції з доповідями виступили провідні лексикографи України: доктор філологічних наук завідувач відділу лексикології, лексикографії та структурно-математичної лінгвістики Інститут української мови НАН України Євгенія Анатоліївна Карпіловська; доктор філологічних наук професор кафедри сучасної української мови філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Людмила Олександрівна Ткач; кандидат філологічних наук старший науковий співробітник відділу лексикології, лексикографії та структурно-математичної лінгвістики Інституту української мови НАН України Тищенко Оксана Миколаївна; кандидат філологічних наук доцент кафедри сучасної української мови філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Тетяна Євгенівна Гуцуляк. Вразили глибиною наукового аналізу лінгвістичного матеріалу, цікавими та практично значимими висновками виступи грінченківців: доктора філологічних наук професора кафедри української мови Інституту філології Олександра Анатолійовича Стишова; доктора філологічних наук завідувача кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Інституту філології Русудан Кирилевни Махачашвілі; кандидата філологічних наук доцента кафедри української мови Інституту філології Ірини Георгіївни Саєвич; кандидата наук із соціальних комунікацій директора бібліотеки Тетяни Сергіївни Опришко; кандидата філологічних наук старшого викладача кафедри української мови Інституту філології Шипнівської Ольги Олександрівни; кандидата педагогічних наук доцента кафедри української мови Інституту філології Валентини Григорівни Заєць; старшого викладача кафедри англійської філології та перекладу Інституту філології Андрія Михайловича Козачука. Гості конференції завітали до Університету Грінченка не з порожніми руками. З-поміж подарунків, які вручила професор кафедри сучасної української мови філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Людмила Олександрівна Ткач, особливо цінним є видання «На могилу Бориса Грінченка. Три промови, виголошені В. Сімовичем, Д-ром З. Кузелею і Д-ром Мир. Кордубою на жалібній академії дня 22-го мая 1910-го року в Чернівцях», яке займе чільне місце в Музеї Бориса Грінченка. Доповіді корифеїв української лінгвістики та молодих мовознавців засвідчили, з одного боку, актуальність дослідження лексикографічного доробку Бориса Грінченка, а з іншого – перспективність розвитку новітнього цифрового словникарства. Отже, буде що обговорити за рік!