Конференція - презентація наукових досліджень «Grinchenko&Co»

5 грудня 2017 року у рамках Грінченківської декади Науковим товариством студентів, магістрантів, аспірантів і молодих вчених Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка було організовано конференцію - презентацію наукових досліджень «Grinchenko&Co». Вступне слово було висловлено Директором Інституту філології, доктором філологічних наук Оленою Володимирівною Єременко.
Першою виступала Марія Фещенко з доповіддю «Борис Грінченко очима студентів».
Далі студенти І, ІІ, ІІІ курсів презентували унікальні проекти, кожен з яких відповідав тематиці заходу. Зокрема,  про спільне і відмінне у педагогічній діяльності Бориса Грінченка і Януша Корчака  розповідали студентка І курсу Ірина Філаткіна і студентка ІІІ курсу Ірина Степанова. Дослідженням лексикографічної спадщини різних країн займалися: студентка І курсу Мілана Гура, яка розповіла про діяльність П‘єра-Клода-Віктора Буаста, студентка І курсу Катерина Макогон, яка поділилися інформацією про внесок Генрі Фоулера у розбудову англійської мови.
Не менш цікавими були виступи студентів ІІІ курсу. Ірина Ференц , Ганна Слапак, Марина Омелечко підготували компаративний аналіз сфер діяльності українського просвітителя Бориса Грінченка і китайського національного героя Конфуція.
До того ж студенти ІІІ курсу Анна Кула, Анастасія Шаповал проаналізували вклад Юкіті Фукудзави, Морі Арінорі у розбудову Японії.
Хочеться також згадати доповіді, котрі присвячені висвітленню діяльності відомих лінгвістів. Студентка ІІ курсу Олена Федоренко звернула увагу на ключові ідеї Вільгельма фон Гумбольдта, а студентка ІІІ курсу Ольга Шулянська зацікавила слухачів розповіддю про лінгвістичні положення Фердинана де Сосюра. Підготовку доповідей, презентацій студентів модерували Лягіна Ірина Анатоліївна, викладач кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавтва, Чернецька Надія Валеріївна, викладач кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства, Гілевич Аліна Василівна, викладач кафедри східних мов та перекладу, Федорова Анастасія Олександрівна, викладач кафедри англійської філолоії та перекладу.
Всі учасники заходу дізналися багато нового та цікавого для себе, з нового боку відкрили для себе легендарну постать Бориса Дмитровича Грінченка на фоні творчої діяльності та духовних пошуків просвітителів різних країн та народів. Олена Леонідівна Доценко, Заступник директора з наукової роботи і міжнародних проектів, привітала всіх учасників з прекрасними презентаціями  та вручила студентам сертифікати про участь у конференції Наукового товариства студентів, магістрантів, аспірантів та молодих вчених Інституту філології "Grinchenko&Co".