Досвід участі викладачів університету у міжнародних проектах

23 листопада 2017 року Науковим товариством студентів, магістрантів, аспірантів та молодих вчених Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка було організовано наукову сесію «Досвід участі викладачів університету у міжнародних проектах».

Спершу з аудиторією поділилася власним науковим міжнародним досвідом доктор філологічних наук, професор кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Махачашвілі Русудан Кирилевна.

Потім відбулася скайп-конференція з доцентом, докторантом кафедри англійської філології та перекладу Інституту філології Шурмою Світланою Григорівною, яка зараз є запрошеним лектором в Університеті ім.Т.Г.Масарика, Брно, Чехія у рамках програми академічної мобільності та співраці з кафедрою театрознавства Університета ім. Т.Г.Масарика. Світлана Григорівна розказала студентам бакалаврату Інституту філології про розроблені курси, які читаються нею зараз в Університеті ім. Т.Г.Масарика. Це, зокрема, курс когнітивної поетики, що розрахований на студентів-бакалаврів різних спеціальностей, які цікавляться аналізом художнього та мультимодального дискурсу, курс під назвою «Метафори, якими ми граємо», що розроблено для студентів-магістрів спеціальності «Театрознавство», що передбачає аналіз театральних постановок в рамках когнітологічного підходу. Студенти мали прекрасну нагоду поспілкуватися зі Світланою Григорівною, поставити питання, що їх цікавили.
Студенти виявили зацікавленість у проведенні такого типу наукових сесій, де б вони мали змогу поспілкуватися з уже досвідченими науковцями та розширити кордони бачення свого майбутнього.
Науковий полілог переріс у конструктивну дискусію щодо перспектив популяризації дослідницької діяльності як навички XXIстоліття, оптимізації залучення студентів до міждисциплінарної проектної діяльності.