Презентація роботи наукового гуртка "Борис Грінченко - письменник

20 листопада відбулося засідання при свічках наукового гуртка «Борис Грінченко – письменник». До нас завітав професор, доктор філологічних наук, академік Академії наук вищої освіти України, директор науково- дослідного Інституту сходознавства, завідувач кафедри теорії та історії журналістики Київського міжнародного університету, член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України Олександр Несторович Мушкудіані. Засідання проходило у фомі діалогу між ученими та студентами-гуртківцями. Бурко Ольга Василівна, кандидат педагогічних наук, молодший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії грінченкознавства ознайомила присутніх студентів та вчених Університету з науковим доробком гостя та Бориса Дмитровича Грінченка. Богданець-Білоскаленко Наталія Іванівна, доктор педагогічних наук,
завідувач науково-дослідної лабораторії грінченкознавства наголосила на значенні перекладної літератури як джерела взаємопізнання українського та грузинського народів. Лашко Михайло Васильович, кандидат педагогічних наук, молодший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії грінченкознавства назвав періодичні видання, в яких грузинські письменники подали некролог про Б. Грінченка в 1910 р. Сащук Тетяна та Стаховська Людмила представили результати пошукової роботи у відділі бібліотечних зібрань та історичних колекцій Національної бібліотеки України імені В. Вернадського. Вони знайшли опубліковані Борисом Дмитровичем в «Кавказском вестнике» (1900 р.) переклади грузинських поетів. Професор Мушкудіані порадив продовжити дослідження в Інституті рукопису НБУ імені В. Вернадського. Учений спрямував студентів на пошуки автографів тих грузинських віршів , які переклав Б. Грінченко. Відтак студенти та вчені Університету продовжать дослідження.