Дослідження «Українські загадки у виданнях Бориса Грінченка, його учнів та Надії Вархол»

9 листопада 2017 р. Ольга Бурко, кандидат педагогічних наук, молодший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії грінченкознавства Київського університету імені Бориса Грінченка, та студенти-другокурсники Університетського коледжу провели дослідження «Українські загадки у виданнях Бориса Грінченка, його учнів та Надії Вархол». Юні дослідники об’єдналися в мікрогрупи. Аналітики з’ясували доцільність створення подружжям Грінченків «Української Граматки» та «Рідного Слова», причини поширення варіантів загадок, використаних у посібниках, не тільки в Україні, але й на території Словаччини. Текстологи встановили відповідність між відгадками та лексемами, які Грінченки-вчителі пропонували своїм школярам для ознайомлення під час вивчення нових тем. Графологи знайшли ключ для прочитання ребусів, які учні зафіксували в рукописній збірці «Думка» (І – ІІІ випуски) для Бориса Дмитровича та Марії Миколаївни. Фольклористи знайшли загадки в українських та словацьких народних піснях і казках. Таким чином, підтвердили актуальність педагогічної спадщини Бориса та Марії Грінченків для розвитку гуманітарної сфери України як слов’янської держави.

Dosl1Dosl2Dosl3Dosl4