«Мова і війна» в потрактуванні Юрія Шевчука

23 травня студенти Інституту філології та Університетського коледжу мали нагоду послухати лекцію кандидата філологічних наук, викладача української мови в Колумбійському та Єльському університетах Юрія Шевчука на тему «Мова і війна». Знаний український мовознавець і журналіст привернув увагу грінченківців до гострих суспільно-політичних питань, пов’язаних з мовною політикою та мовною ситуацією в Україні, зокрема: великодержавної мовної ідеології, що завжди розглядала українську як етнічно специфічну мову провінції, якою неукраїнці не розмовляють, натомість російська – мова міжнаціонального спілкування; «декоративної» функції української та домінування російської як ознаки «мовної шизофренії» тощо. Актуальність обговорюваних питань, цікавий співрозмовник спонукали до продовження діалогу, який, сподіваємося, відбудеться наступної весни.

«Мова і війна».«Мова і війна».«Мова і війна».«Мова і війна».«Мова і війна».«Мова і війна».«Мова і війна».«Мова і війна».