Загальноукраїнський науково-меморіальний проект до 100-ліття Української революції

30.04.2017 співробітники кафедри світової літератури та студенти Інституту філології, члени наукової філологічної студії "Мельпомена", в рамках реалізації теми науково-дослідної роботи кафедри долучилися до Загальноукраїнського науково-меморіального проекту до 100-ліття Української революції: вшанування героїв Холодного Яру та 100-ліття створення Вільного козацтва. Слід зауважити, що одним із важливих векторів наукової роботи кафедри світової літератури є робота щодо відновлення історичної правди, постколоніальна інтерпретація історичних, культурних, літературних фактів, які довго приховувалася від українців або репрезентувалися у викривленій, заанґажованій інтерпретації. Цьому вектору, наприклад, присвячено щойно започатковану й принципово важливу рубрику “Per aspera ad veritas” в кафедральному часописі “Manuscript”, співпрацю з іноземними партнерами тощо. Ось і під час виїзду до Холодного Яру, ареалу героїчної, довго замовчуваної радянською ідеологічною машиною боротьби українців за державну незалежність, зокрема, досягнуто домовленості про співпрацю в зазначеному напрямку грінченківців зі Спілкою офіцерів України (СОУ) .

На фото 1 (біля знаменитого Мотронинського монастиря) від лівого краю: Голова ТОП НСПУ, віце-президент УАВЗЛ Всеволод ТКАЧЕНКО; завідувач кафедри зарубіжної літератури Київського університету імені Бориса ГРІНЧЕНКА (далі - Університету), президент УАВЗЛ Юрій КОВБАСЕНКО, Секретар НСПУ Олександр ГОРДОН; викладач кафедри германської філології Університету, активний учасник волонтерського руху в зоні АТО Надія ГОВОРУН; український політик, військовик, громадський діяч, депутат Верховної Ради України 2-го скликання, капітан 1 рангу у відставці Євген ЛУПАКОВ. У першому ряду - Сашко, онук співробітниці Університету Наталії ДУБОВОЇ.

На фото 2 (біля пам’ятника Богдану Хмельницькому в Чигирині) від правого краю: Надія ГОВОРУН; студентка, заступник старости філологічної студії “Мельпомена” Яна КОНОВАЛ; лаборант кафедри світової літератури, куратор “Мельпомени” Марія ФЕЩЕНКО; професор кафедри української літератури і компаративістики Наталія БОГДАНЕЦЬ-БІЛОСКАЛЕНКО; студентка, староста філологічної студії “Мельпомена” Анастасія КОЛІСНИК; завідувач кафедри української літератури і компаративістики Олена БРОВКО; завідувач кафедри світової літератури Юрій КОВБАСЕНКО; член Секретаріату НСПУ Олександр ГОРДОН

Czyhyryn 30.04.2017 1 jpg 924x1232 copyCzyhyryn 30.04.2017 1 924x1352