Конкурс знавців української мови

24 лютого з нагоди Міжнародного дня рідної мови в межах соціального проекту «З Києвом і для Києва» відбувся конкурс знавців української мови для учнів 11 класів ЗНЗ Києва.
У вступному слові доцент кафедри української мови Наталія Русаченко побажала майбутнім абітурієнтам зважено підійти до вибору професії та успішно скласти зовнішнє незалежне тестування, яке відкриє двері найпрестижніших навчальних закладів України, до яких належить і Київський університет імені Бориса Грінченка.
Студенти 3-го курсу спеціальності «Філологія. Українська мова і література» Наталія Марченко, Надія Павленко та Марія Хохель підготували презентацію про особливості святкування Дня рідної мови в різних країнах, про мовні обов’язки громадян кожної держави, що полягають у захисті та збереженні рідної мови як найприродніших і найнеобхідніших способів національного відродження і самоідентифікації; наголосили на тому, що знання мовних стандартів є важливою складовою майбутньої професійної майстерності.
Студенти-філологи розказали, які мови можна вивчити в Інституті філології Київського університету імені Бориса Грінченка, повідомили про можливість спілкування з носіями мов та участь у програмах академічної мобільності.
Тестування з української мови засвідчило високий рівень володіння учнівською молоддю норм української літературної мови.

Переможцями конкурсу стали:
І місцеБасалига Владислав (СЗШ №9)
ІІ місцеЛюлько Володимир (спеціалізована школа №234), Гордій Дар’я (спеціалізована школа №3)
ІІІ місцеКрижановська Ольга (гімназія «Троєщина»), Євсюкова Єлизавета (СЗШ №218)
Координували захід від кафедри української мови канд. пед. наук, ст. викладач Заєць В.Г. та канд. філол. наук, доц. Русаченко Н.П.

Конкурс знавців української мовиКонкурс знавців української мовиКонкурс знавців української мовиКонкурс знавців української мовиПереможці