Вшануванні пам'яті героїв Битви на річці Трубежі

11 лютого 2017 року студенти-грінченківці, члени філологічної студії «Мельпомена» Марія ФЕЩЕНКО, Анастасія КОЛІСНИК і Яна КОНОВАЛ, віце-президент УАВЗЛ, член Секретаріату НСПУ Всеволод ТКАЧЕНКО, завідувач кафедри світової літератури Інституту філології Юрій КОВБАСЕНКО у складі делегації українських вишів, державних та громадських установ, організацій та об’єднань (Конгресу українських націоналістів, Української асоціації викладачів зарубіжної літератури, Спілки офіцерів України, Спілки письменників України та ін.)  під егідою Верховної Ради України (координатор – депутат ВРУ, голова СОУ Євген ЛУПАКОВ) взяли участь у вшануванні пам'яті героїв Битви на річці Трубежі 4-5 лютого 1919 року (т. зв. «Крути-2»), козаків Вороньківської, Бориспільської й Баришівської сотень Армії УНР під проводом Івана ЧЕРПАКА. Три сотні українських козаків на два дні затримали багатотисячну московську орду (тодішніх «зелених чоловічків») на шляху до Києва, давши можливість уряду УНР евакуюватися. За інформацією прямих нащадків Івана ЧЕРПАКА та його козаків, українські герої знищили тоді понад 800 московських окупантів! Недаремно Крути, де тримали оборону 300 студентів, а також Трубіж, де так само відзначилися три сотні козаків, асоціюють із безсмертним подвигом 300 спартанців і називають «українськими Фермопілами». Делегація Київського університету імені Бориса Грінченка взяла участь у мітингах і покладанні квітів на могили українських героїв.

Вшануванні пам'яті героїв Битви на річці Трубежі Вшануванні пам'яті героїв Битви на річці Трубежі Вшануванні пам'яті героїв Битви на річці Трубежі