7 грудня 2016 року в Інституті філології було проведено Всеукраїнський круглий стіл «Від словника Грінченка до сучасних лексикографічних систем».
Із вітальним словом до учасників круглого столу звернулася директор Інституту філології доктор філологічних наук Олена Володимирівна Єременко, яка наголосила на актуальності й перспективності лексикографічних досліджень, зокрема вивчення «Словаря української мови» Бориса Грінченка.
Модератором заходу стала доктор філологічних наук, професор, професор кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія», провідний науковий співробітник Інституту української мови НАН України Лариса Терентіївна Масенко.
Під час засідання круглого столу з доповідями виступили: кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник відділу лексикології, лексикографії та структурно-математичної лінгвістики Інституту української мови НАН України Оксана Миколаївна Тищенко (тема доповіді: «Борис Грінченко і його «Словарь української мови» в архівній картотеці та в «Російсько-українському словнику» за редакцією А. Кримського та С. Єфремова»), кандидат філологічних наук, науковий співробітник відділу лексикології, лексикографії та структурно-математичної лінгвістики Інституту української мови НАН України Валентина Олександрівна Балог (тема доповіді: «Система гіперпосилань у «Словарі української мови» за редакцією Бориса Грінченка»), викладач кафедри мовознавства Вінницького національного технічного університету Юлія В'ячеславівна Поздрань (тема доповіді: «Спадкоємність лексикографічних традицій (на матеріалі "Словаря української мови" за редакцією Б.Д. Грінченка і "Російсько-українського словника" за редакцією А.Ю. Кримського та С.О. Єфремова»), доктор філософії, професор Сальваторе Дель Гаудіо (тема доповіді: «Словник Бориса Грінченка - італійській науковій громаді: інтродукція»), доктор філологічних наук, завідувач кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка Русудан Кирилевна Махачашвілі (тема доповіді: «Лексикографічні моделі у глосарії інновативних термінів комп'ютерного буття»), кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка Ірина Георгіївна Саєвич (тема доповіді: «Асоціативний словник: сфера застосування»), аспірант кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія» Інна Ренчка (тема доповіді: «Деідеологізація тлумачень лексики в сучасних словниках української мови»).
Учасники круглого столу були одностайними в тому, що такі зустрічі мають стати традиційними, а гості висловили щире захоплення атмосферою і духом Університету, який готує не просто фахівців певних спеціальностей, а виховує справжніх українських громадян.