«Українська мова – це глибина тисячоліть»

 

12 листопада 2016 року з нагоди Дня української писемності та мови в межах соціального проекту «З Києвом і для Києва» кафедра української мови провела захід «Українська мова – це глибина тисячоліть».
Доцент кафедри української мови, кандидат філологічних наук Русаченко Н.П. ознайомила слухачів із теорією про тісний взаємозв’язок української мови та санскриту. На конкретних прикладах, із залученням фактографічного та культурологічного матеріалу, широко представленого в монографії відомого сходознавця-індолога С.І. Наливайка, проілюструвала, як найдавніші пам’ятки індійської культури дозволяють по-новому поглянути на історію української мови та європейських мов у цілому.
Студенти 3-го курсу спеціальності «Філологія. Українська мова і література» Карпенко А., Павленко Н. та Марченко Н. розповіли про ґенезу української мови в гіпотезах та концепціях мовознавців ХІХ та ХХ століть, закликали киян спілкуватися рідною мовою та вивчати її, поділилися думками про те, чому вони розмовляють саме українською.
У киян була можливість долучитися до дискусії про історію та майбутнє української мови, про мовну ситуацію в Україні, витоки і можливі наслідки українсько-російського мовного протистояння.
Після завершення урочистої частини в розмовному клубі «Говоримо українською» за чашкою чаю лунали вірші про українську мову, народні пісні та вдячні відгуки наших слухачів.

«Українська мова  – це глибина тисячоліть»«Українська мова  – це глибина тисячоліть»«Українська мова  – це глибина тисячоліть»«Українська мова  – це глибина тисячоліть»