Всеукраїнський науковий семінар з проблем теоретичного мовознавства

26 жовтня в Інституті філології Київського університету імені Бориса Грінченка відбулася подія, на яку очікувала лінгвістична громадськість всієї України, - вже традиційний Всеукраїнський науковий семінар з проблем теоретичного мовознавства “Речення і текст: процеси породження та техніки інтерпретації”, організований кафедрою германської філології на чолі з доктором філологічних наук, професором Ізабеллою Рафаїлівною Буніятовою.
З вітальними словами до учасників семінару звернулася директор Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка доктор філологічних наук, професор Олена Володимирівна Єременко.
Під час семінару виступили: завідувач кафедри англійської філології і філософії мови імені професора О.М. Мороховського Київського національного лінгвістичного університету, доктор філологічних наук, професор Ольга Петрівна Воробйова (тема доповіді «Герменевтичне коло в контексті новітніх тенденцій інтерпретації художнього тексту»); завідувач кафедри германської філології Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філологічних наук, професор Ізабелла Рафаїлівна Буніятова (тема доповіді «Функціонально-формальний вимір речення»); професор кафедри російської філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор філологічних наук, професор Наталія Віталіївна Слухай (тема доповіді «Сугестія і текст: постмодерний світ»). Жвавий інтерес викликала аудіопрезентація доповіді на тему «Екологічний» напрям лінгвістичних розвідок» професора кафедри англійської філології Факультету іноземних мов Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, доктора філологічних наук Олени Іванівни Морозової. Актуальні питання сучасної лінгвістики, висвітлені в доповідях провідних мовознавців України, викликали жваві дискусії.
Натхненні цікавою лінгвістичною співпрацею, учасники семінару висловили бажання наступного року змінити формат зустрічі та провести он-лайн конференцію за участі не лише українських мовознавців, а й провідних зарубіжних лінгвістів.