Конференція CLiB (Cognitive Linguistics in Brno)

19 жовтня 2016 р. докторант, стипендіат програми Е4Р Вишеградського фонду, доцент кафедри АФП Світлана Григорівна Шурма взяла участь в роботі конференції CLiB (Cognitive Linguistics in Brno), організатором якої виступила кафедра англістики та американістики Університета імені Т.Г. Масарика у співпраці із проф. Вей-лун Лу. Головним доповідачем конференції стала професор русистики в Університеті Тромсо, Норвегія, Лора Янда, яка представила доповідь, присвячену питанням методології в царині когнітивної лінгвістики. Проф. Л.Янда також перед конференцією представила серію лекцій з актуальних питань когнітивної граматики. Серед інших доповідачів були Петра Канасугі (Charles University, Prague), Даніел Ях (University of Jena, Germany), Владан Павлович (University of Niš, Serbia), Честер Шен-Ю Ся та Лілі І-вен Су (National Taiwan University, Taiwan), Тонкван Джоу та Вейджон Лу (Qufu Normal University, China), Петра Гебедова (Masaryk University, Brno), Збіжек Копец (Jan Dlugosz University, Poland). Світлана Шурма виступила разом із проф. Вей-лун Лу (Masaryk University, Brno) презентувавши дослідження перекладу блендів з відомого вірша Л. Керрола “Jabberwocky” українською мовою, проведене разом із Сюзан Кеммер та Южі Рамбусеком. Друга доповідь С. Шурми, підготовлена у співавторстві з доц. Еліною Палійчук (кафедра АФП, Київський університет імені Бориса Грінченко), торакалася питань побудови фреймів у медійному дискурсі та була виконана за сприяння Вишеградського фонду (Visegrad Fund).

Шурма С.Г, доповідає про фреймове моделювання у медійному дискурсіпроф. Л. Янда читає доповідь Проф. Я. Хамоніколасова відкриває конференціюпідготовка доц. Шурми С.Г. та проф. Вей-лун Лу до доповідіпроф. Вей-лун Лу відповідає на запитання