«Художня література в інтермедіальному вимірі»

Сучасні компаративні студії: художня література в інтермедіальному вимірі
11 травня 2016 р. кафедра української літератури і компаративістики Гуманітарного інституту в рамках проведення Фестивалю науки провела захід «Художня література в інтермедіальному вимірі», спрямований на наукове й емоційно-естетичне сприйняття літератури, поглиблення полікультурної компетентності, подальше розуміння специфіки літератури в системі мистецтв. Захід відбувся у форматі творчих зустрічей і науково-практичного семінару-презентації дослідницьких студентських проектів.
Традиціям міжмистецької взаємодії було присвячено першу частину заходу – зустріч із майстром вишивки, автором «Вишитого Кобзаря» Іваном Івановичем Рябчуком та директором Ірпінського історико-краєзнавчого музею Анатолієм Івановичем Зборовським. Музикант за фахом, Іван Іванович захопився творчістю Тараса Шевченка, і це стало найголовнішою темою його витворів, на яких голкою і нитками створено поезію на полотні. Поглибили естетичне сприйняття вишитих картин пісні літературного походження у виконанні студентів Інституту мистецтв Руслани Компанець (ІІ курс, «Сольний спів» і Антона Іщенка (ІV курс, «Музичне мистецтво») (керівник вокалу – Віктор Тетеря, Заслужений артист України; ст. викладач – Людмила Сивопляс).
У другій частині відбулася презентація творчих проектів з історії української літератури 60-80-х рр. ХХ ст., підготовлених студентами ІV курсу напряму підготовки «Філологія (українська мова і література)». Студентські дослідницькі проекти було присвячено українському поетичному кіно, міфопоетичним витокам мистецтва слова поетів Київської школи, пісенній ліриці Д. Павличка, Б. Олійника, співаній поезії К. Москальця, музично-вокальним версіям віршів Л. Костенко, В. Cтуса, міжмистецькій взаємодії в поетиці «Бу-Ба-Бу». У заході взяли участь заступник директора Гуманітарного інституту з наукової роботи Анатолій Леонідович Стеблецький, доценти кафедри української літератури і компаративістики Галина Василівна  Клічак, Світлана Миколаївна Олійник, студенти ІІІ курсу напряму підготовки «Філологія (переклад)».
Модераторами  заходу були доктор педагогічних наук, доцент Наталія Іванівна Богданець-Білоскаленко та доктор філологічних наук, професор Олена Олександрівна Бровко.

Тест: О. О. Бровко
Фото: І. Бітківська