Договір про міжнародне співробітництво в галузі освіти, науки та культури між Університетом дель Норте, Асунсьйон

2 лютого 2016 було підписано договір про міжнародне співробітництво в галузі освіти, науки та культури між Університетом дель Норте, Асунсьйон в особі ректора проф. Хуана Мануеля Маркоса, Асунсьйон, Парагвай та Київським університетом імені Бориса Грінченка в особі проф. В.О.Огнев`юка.  Після  того, як 18 січня доц. Ігор Проценко, професор університету UniNorte, Асунсьйон, Парагвай провів публічну лекцію для студентів гуманітарного інституту під час свого візиту в Київський університет імені Бориса Грінченка, розпочалася перша спільна робота з практики іспаномовного перекладу.Студенти іспанського напряму навчання кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства, здійснили переклад документального фільму присвяченого автору роману "Зима Гюнтера" Хуану Мануелю Маркосу, ректору Університету дель-Норте, одного з найбільш важливих приватних університетів Парагваю.Другою частиною співпраці буде започаткований Університетом дель Норте конкурс на кращий переклад “Poemas y canciones” Хуана Мануеля Маркоса, (який можна завантажити за цим посиланням) з тим, щоби в майбутньому видати двомовне видання його ліричних творів. Просимо надсилати ваші переклади на адресу кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з поміткою конкурс перекладу “Poemas y canciones”.У якості подальшої співпраці планується публікації  студентських і викладацьких докладів наукових конференціях і симпозіумах ЮніНорте, подальша співпраця у перекладі парагвайської літератури на українську мову, заснування центру україністики на базі ЮніНорте в Парагваї та інші форми наукової та культурної колаборації.