Презентація книги "Зима Гюнтера" Хуана Мануеля Маркоса

Ігор Проценко, професор університету UniNorte, Асунсьйон, Парагвай провів публічну лекцію для студентів гуманітарного інституту під час свого візиту в Київський університет імені Бориса Грінченка18 січня о13-40 в аудиторії 503. Одразу після візиту Ігоря Проценка, професора факультету післядипломного навчання УніНорте; викладача зарубіжної літератури, теоріи і літературної критики факультета гуманітарних наук УніНорте (Асунсьон), та підписанням ректором Киїського університету Бориса Грінченка проф. В.Огнев`юком, згоди про співпрацю з UniNorte, розпочалася перша спільна робота з практики перекладу.Студенти іспанського напряму навчання кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства, під керівництвом Босої Віти Петрівни та при модеруванні Шталтовної Юлії Анатоліївни здійснили переклад документального фільму присвяченого автору роману "Зима Гюнтера" Хуану Мануелю Маркосу, ректора Університету дель-Норте, одного з найбільш важливих приватних університетів Парагваю.Хуан Мануель Маркос є автором роману "Зима Гюнтера " (премія "Книга року", 1987), найбільш відомого парагвайського роману за останні сорок років, який попав в короткий список експертів як один з десяти найважливіших в історії країни, був переведений на 40 мов. Він є одним з найвідоміших письменників, які боролися за демократію в Парагваї, мав тернистий шлях: переслідування, позбавлення волі, тортури і вигнання протягом дванадцяти років. Хуан Мануель Маркос отримав ступінь доктора філософії в Мадридському університеті і ступінь доктора філологічних наук в Університеті Піттсбург (штат Пенсільванія). Навчався в Єльському університеті та в Гарварді.Інна Самойленко, Катерина Воловенко, Вікторїя Кайдалова, Лілія Гуленко, Тетяна Самець і Анна Швець, Владислава Нагорна, Анна Томашевська, Дмитро Рябок, Надія Літовка переклали текстовий матеріал, який наразі направлено до редакторської групи телеканалу, який здійснюватиме україномовний дубляж, і буде показаний по українських каналах. Наші парагвайські колеги залишилися задоволені якістю співпраці і готові започаткувати конкурс на кращий переклад “Poemas y canciones” Хуана Мануеля Маркоса, з тим, щоби в майбутньому видати двомовне видання його ліричних творів. Запис презентації книги "Зима Гюнтера" Хуана Мануеля Маркоса, яку представив нам доцент Ігор Проценко, професор Університету дель-Норте (Парагвай) студентам Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка знаходиться за посиланням.

zuma g

12544662 1508418919463313 279301417 o12476091 1508418929463312 944114995 n