іф
9 листопада 2018 року в День пам’яті Преподобного Нестора Літописця в Київському університеті імені Бориса Грінченка відзначили День української писемності та мови. Найкращі знавці української словесності з усіх структурних підрозділів стали учасниками «Мовного марафону».
Зі зворушливим напутнім словом до всіх, хто завітам на свято української мови, звернулася проректор з науково-методичної, соціально-гуманітарної роботи та лідерства Університету Грінченка, доктор філологічних наук Олена Євгенівна Бондарева. А додала рішучості на шляху до перемоги у мовних змаганнях натхненна пісня у виконанні студентки Інституту філології, переможниці Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос Країни» XIV Регіни Пилипенко.
Протягом марафону студенти встигли зробити чимало… Виконували конкурсні завдання І етапу цьогорічних ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика і ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, разом зі своїми викладачами та дикторами телеканалу 112-Україна писали XVIII радіодиктант національної єдності, який традиційно майстерно читав доцент нашого Університету Олександр Авраменко.
Кульмінацією свята став мовний квест, де студенти-грінченківці не лише виявляли лінгвістичні й комунікативні здібності, а й вправлялися у спостережливості та кмітливості, виборюючи солодкі медалі.
А поки студенти долали університетські відстані й інтелектуальні перепони, поважне журі у складів науково-педагогічних працівників кафедр української мови та української літератури і компаративістики об’єктивно оцінювало конкурсні роботи й визначало переможців університетського етапу ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика і ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, які надалі виборюватимуть звання найкращих україністів на міському і, щиро віримо, всеукраїнському та міжнародному рівнях.
Врешті всі переможці були нагороджені, шоколадні медалі роздані, світлини відзняті, диктанти надіслані на перевірку… Свято минуло… Але сподіваємося, що українське слово пануватиме в Університеті й за його межами не лише в День української писемності та мови, а щодня… щогодини… щохвилини…