Студенти Інституту філології відвідали церемонію нагородження переможців та призерів XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

17 травня 2018 р. у Національному академічному театрі імені Івана Франка відбулося нагородження переможців та призерів XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Учасниками урочистого заходу стали студенти І курсу спеціальності «Філологія (українська мова та література)». Щасливі й одухотворені обличчя переможців, полум’яні промови відомих науковців, письменників, громадських діячів про статус української мови, її націєтворчу функцію, красу та велич не залишили наших молодих філологів байдужими, тому сподіваємося, що студенти Інституту філології стануть активним учасниками і призерами ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

ОДА МОВІ

Ігор Диба, студент І курсу
Інституту філології

О слово рідне,скарб скарбів,
мені ріднішого немає.
У тобі щастя, радість, спів,
у тобі воля процвітає.
Нехай гримить могутній грім,
хай сонце ясне засіяє.
В устах майбутніх поколінь
хай слово ріднеє лунає.
Бо ми пролили піт і кров,
віки боролися за тебе.
Уклавши ніжність і любов
всю велич послану із Неба.
Дістали волю і гаї,
і Чорне море, і Карпати.
Народе, дякую тобі,
що мову вмів оберігати.
В години лютих лихоліть,
в боях за волю і свободу.
Обрубаний вкраїнський цвіт
міцнів у коренях народу.

У світі є багато мов,
якими можна розмовляти
Не треба на своїй землі
чужої мови величати!
Бо Батьківщина в нас одна,
як найрідніша серцю мати.
У неї доля непроста,
про це не треба забувати!
18.11.2017