ІХ щорічна Міжнародна наукова конференція «Літературний процес: полівекторність сучасного світу (людина, рух, простір, час)»

6-7 квітня 2018 р. в Інституті філології  Київського університету імені Бориса Грінченка відбулася ІХ щорічна Міжнародна наукова конференція, що цього року мала назву «Літературний процес: полівекторність сучасного світу (людина, рух, простір, час)». Конференція була організована та проведена кафедрою української літератури і компаративістики, а співорганізаторами виступили:

• Київський національний університет імені Тараса Шевченка;

• Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка Національної академії наук України;

• Гданський університет (Республіка Польща);

• Університет Палацького в Оломоуці (Чеська Республіка).

Тематика конференції об’єднала широке коло науковців з України та з-закордону. Доповіді пленарного засідання окреслили діапазон проблематики. Під час секційних засідань учасники конференцій працювали за такими напрямками: «Проблеми пам’яті та й ідентичності в українській і світовій літературах», «Поетика фронтирів: репрезентації та функції. Свій   чужий простір: типологія, модифікації, ризики», «Міграційний дискурс художньої літератури. Лінійний vs циклічний час: художні і дослідницькі проекції», «Homo viator: долаючи час і простір. Міждисциплінарні виміри імагологічних студій». Виголошені доповіді викликали жваве обговорення, яке розширювало контекст досліджуваних проблем, увиразнювало ключові аспекти, а подекуди пропонувало контраверсійні ідеї.

У рамках конференції традиційно працював Круглий стіл «Технології вивчення художнього світу: проблеми і перспективи». Учені, учителі-практики і студенти-грінченківці обговорили проблеми науково-методичного забезпечення літературної освіти в Україні, презентували результати співпраці кафедри української літератури і компаративістики Інституту філології із школами м. Києва, визначили завдання і напрями подальшого співробітництва, поділилися практичним досвідом, представили новітні розробки і методичні стартапи.

На підсумковому засіданні учасники конференції обміркували концепцію наступної ювілейної Х Щорічної Міжнародної конференції «Літературний процес…», намітили вектори актуальних наукових досліджень та запевнили, що обов‘язково приїдуть знову.