Гостьова лекція Олександра Бороня "Чи ще можливі відкриття у шевченкознавстві?"

Шановні студенти і викладачі!

Напередодні Шевченківських днів 6 березня 2024 року о 15.20 в ауд. 207 кафедра української літератури, компаративістики і грінченкознавства Факультету української філології, культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка запрошує на гостьову лекцію з відомим шевченкознавцем, заступником директора з наукової роботи Інституту літератури НАН України Олександром Боронем "Чи ще можливі відкриття у шевченкознавстві?".

boron

Йтиметься про маловивчені епізоди біографії Тараса Шевченка, спростування деяких сумнівних гіпотез і дилетантських вигадок, що набули неабиякого поширення серед загалу останнім часом. У полі уваги опиняться також текстологічні й джерелознавчі проблеми, окремі цікаві коментаторські сюжети. Крім того, буде розглянуто кілька новацій у вивченні мистецької спадщини Шевченка. Насамкінець лектор залучить слухачів до дискусій, які досі не вщухають у шевченкознавстві.

Олександр Боронь автор таких праць як "Поетика простору в творчості Тараса Шевченка", "Повісті Тараса Шевченка і західноєвропейські літератури: Рецепція та інтертекстуальні зв'язки", "Поет і його проза: генеза, семантика і рецепція Шевченкової творчости", "Спадщина Кобзаря Дармограя: джерела, типологія та інтертекст Шевченкових повістей", "Ніже тії коми… Студії над Шевченковою творчістю"," Ані титли… Нові студії над Шевченковою біографією і творчістю"упорядник видань"Тарас Шевченко в критиці", "Тарас Шевченко у спогадах. Критичне видання".

Запрошуємо усіх охочих!