АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ ТА ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ: ЗА І ПРОТИ

фото 3 18 1018 жовтня 2024 р. на Факультеті української філології, культури і мистецтва відбулися студентські наукові дебати, присвячені обговоренню позитивних і негативних наслідків використання технологій ШІ в науковій і творчій діяльності з позицій академічної доброчесності. Організаторами дебатів стали науково-педагогічні працівники кафедри інформаційних комунікацій Університету Грінченка у партнерстві з колегами кафедри інформаційної діяльності та медіакомунікацій Національного університету «Одеська політехніка».

Модератори заходу (Олена Григоревська, професор кафедри інформаційних комунікацій; Ігор Стамбол, доцент кафедри інформаційних комунікацій; Євген Малюк, старший викладач кафедри інформаційних комунікацій) сприяли створенню творчої атмосфери проведення дебатів між двома командами учасників, до складу яких входили представники обох закладів освіти. Історію створення та перспективи використання технологій ШІ окреслив для учасників дебатів Олексій Макаров, старший викладач кафедри інформаційної діяльності та медіакомунікацій НУОП.

У командних дебатах взяли участь здобувачі магістерських і бакалаврських освітніх програм Університету Грінченка спеціальностей «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (Андрій Кузьменко, Олександра Горяінова, Валерія Кравченко, Катерина Котенко, Софія Середа) й «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво» (Діана Вороніна), а також наші гості, здобувачі магістерської освітньої програми Одеської політехніки спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (Анастасія Недоступ, Кирило Длужневський, Олександр Гринников, Вероніка Кедь, Софія Гнатенко, Сніжана Козаченко). Молоді науковці аргументовано відстоювали думки щодо застосування технологій ШІ. Відзначали позитивні й негативні наслідки масового використання ШІ для пошуку й аналізу інформації.

Підсумки дебатів підбили члени суддівської команди – Олена Політова, завідувач кафедри інформаційних комунікацій Київського столичного університету імені Бориса Грінченка; Василь Спрінсян, завідувач кафедри інформаційної діяльності та медіакомунікацій Національного університету «Одеська політехніка»; Олена Шевченко, професор кафедри інформаційної діяльності та медіакомунікацій Одеської політехніки.

Бажаємо учасникам та організаторам натхнення у наукових і творчих пошуках!

SDG4