(044) 426-46-60

Науковий ступінь, вчене звання

доктор філологічних наук, професор

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

Функційна граматика та функційний синтаксис

Методологія і методи лінгвістичних досліджень

Біографія

У 1988 році закінчила з відзнакою Черкаський державний педагогічний інститут імені 300-річчя возз’єднання України з Росією (нині – Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького), здобувши фах учителя української мови і літератури. Упродовж 1988–1989 рр. працювала вчителем української мови і літератури в Козацькій середній школі Звенигородського району Черкаської області. З 1989 до 1992 р. – асистент кафедри української мови, водночас за сумісництвом учитель української мови і літератури Черкаської середньої школи № 28 (1989–1991 рр.).

У 1996 році захистила кандидатську дисертацію «Синкретичні об’єктно-обставинні відношення та засоби їх вираження в сучасній українській літературній мові» зі спеціальності 10.02.01 «Українська мова» (науковий керівник – професор Г. М. Удовиченко). Кандидат філологічних наук із 27 лютого 1996 року.

У 2014 році захистила докторську дисертацію «Явища синхронної перехідності в синтаксичній системі української літературної мови» зі спеціальності 10.02.01 «Українська мова» (науковий консультант – професор К. Г. Городенська). Доктор філологічних наук із 25 лютого 2015 року.

З 01.01.2016 до 31.03.2016 рр. пройшла стажування у Вищій школі лінгвістики (м. Ченстохова, Польща) у межах Європейського освітнього проекту «Інноваційні методи і технології: нове в європейській освітній практиці» (180 годин).

Із 01.08.2017 до 31.12.2018 рр. навчалася в магістратурі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка за спеціальністю 035 – філологія (германські мови та літератури (переклад включно))

24.09.2020 р. присвоєно вчене звання професора кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики. Із 01.05.2021 року перебуває на посаді завідувача кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Автор понад 130 публікацій, серед них три посібники з грифом Міністерства освіти і науки України, чотири статті в періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus або Web of Science Core Collection.

Професійний і науковий інтерес

Функційно-категорійна граматика. Дискурсологія. Актуальні питання прикладної лінгвістики