Грінченко 160 з поглядом у майбутнє

НЕПОКІРНИЙ ОБКЛАДИНКА КОР22ТВЕРДАкрДрук copyКожний ювілей видатного діяча – це не лише про пам’ять і досвід. Це й про майбутнє, яке абсолютно неможливе без документів, наукових джерел, різних дослідницьких інтерпретацій, дискусій, розвінчань міфів…

Факультет української філології, культури і мистецтва щиро радіє здобуткам колег і вітає наукову спільноту грінченкознавців з новими здобутками.

8 грудня в межах XVI щорічних Грінченківських читань, які мали назву «Епоха Грінченка: просвіта, нація, ідентичність», були презентовані такі видання:

Борис Грінченко: сам про себе й у спогадах сучасників: хрестоматія / упорядники: Марина Будзар, Анна Гедьо, Олег Іванюк, Євген Ковальов. Київ: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2023. 360 с.

Грінченко Борис. Зібрання творів. Мовознавча спадщина. Кн. 1 / Б. Грінченко; Київський університет імені Бориса Грінченка; упоряд. В. В. Яременко, І. В. Яковлева; кер. проєкту, голова ред. ради В. О. Огнев’юк; передм., примітки В. В. Яременка. Київ: [Київ. ун-т ім. Б. Грінченка], 2023. 516 с.

Яременко В. Борис Грінченко – національної ідеї смолоскип. 2-ге видання, виправлене, доопрацьоване, доповнене. Київ: ТОВ «Юрка Любченка», 2022. 400 с.

Вірченко Т., Козлов Р. Непокірний. Грані долі Бориса Грінченка: монографія. Київ: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2023. 372 с.

Упорядники-історики Факультету суспільно-гуманітарних наук зробили найважливіше – опублікували спогади сучасників Бориса Грінченка, завдяки яким він постає в інтелектуальних, суспільних зв’язках і Грінченків світ стає емоційнішим і зрозумілішим.

Невтомний науковець, почесний професор Київського університету імені Бориса Грінченка Василь Яременко видав книжку «Борис Грінченко – національної ідеї смолоскип», яка Національною спілкою письменників України висунута на здобуття Національної премії імені Тараса Шевченка. Зусиллями Василя Васильовича й мовознавча спадщина Бориса Грінченка стала ближчою для дослідників.

Роман Козлов і Тетяна Вірченко працювали над реконструкцією життя і творчості Бориса Грінченка. Мова документів, листів, першодруків і рукописів дала змогу побачити грані Непокірного: учень, учитель, письменник, батько, науковець та багато інших, які розкриваються в хронологічній послідовності за місцями його перебування.

Щиро зичимо колегам мудрих і вдумливих читачів, цікавих презентацій, нових відкриттів.