Філологи у музеї книги та друкарства України

 

25 лютого 2017 року студенти груп ФУб-1-16-4.0д, ФУб-2-16-4.0д, ФАБ-1-14-4.0.д разом зі своїми викладачами та кураторами – доцентами кафедри української мови Т.Л. Видайчук та І.Г. Саєвич відвідали Музей книги та друкарства України. 

З грінченківцями працювали найкращі наукові співробітники – Сергій Дячук та Лариса Корєнда.
Філологи мали змогу оглянути копії рукописів часів Київської Русі, оригінальні ранні слов’янські кириличні першодруки XV – XVI ст., видання українських граматик і словників, перші наклади праць Бориса Грінченка.
Студенти звернули особливу увагу на те, що ранні східнослов’янські рукописи і перші українські стародруки мають усі ознаки освіти і мистецтва європейського Середньовіччя, вони стали визначальною віхою в етно- і глотоґенезі українців. Констатували, що значення Шевченкового «Заповіту» для нашого етносу подібне до ролі «Марсельєзи» у становленні французької нації, адже обидва твори є своєрідною «духовною конституцією» народу. Обговорили проблеми цензури та заборони освіти і друку українською починаючи від першої половини XVIII ст.

P.S.
«Найбільш тяжкий злочин – нехтування книгами, їх не-читання. Такий злочин людина спокутує своїм життям: якщо ж цей злочин коїть нація – то вона платить за це своєю історією»
Й. Бродський «Нобелівська лекція».

P.Р.S. Окрасою виїзного заняття став чарівний зимово-весняний день !!!

ФІЛОЛОГИ У МУЗЕЇ КНИГИ ТА ДРУКАРСТВА УКРАЇНИФІЛОЛОГИ У МУЗЕЇ КНИГИ ТА ДРУКАРСТВА УКРАЇНИФІЛОЛОГИ У МУЗЕЇ КНИГИ ТА ДРУКАРСТВА УКРАЇНИФІЛОЛОГИ У МУЗЕЇ КНИГИ ТА ДРУКАРСТВА УКРАЇНИФІЛОЛОГИ У МУЗЕЇ КНИГИ ТА ДРУКАРСТВА УКРАЇНИФІЛОЛОГИ У МУЗЕЇ КНИГИ ТА ДРУКАРСТВА УКРАЇНИ