Семінари, круглі столи, гостьові лекції кафедри інформаційних комунікацій

13 грудня 2022 року для студентів групи ІБАМ-22-1 відбулася гостьова онлайн-лекція завідувачки Відділу зарубіжної україніки Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського к.і.н. Олесі Дзири на тему "Історія відділу зарубіжної україніки НБУВ та структура його фондів".

Студентам було продемонстровано презентацію щодо історії формування фондів Відділу зарубіжної україніки НБУВ, напрямки роботи відділу та щодо основних наукових, бібліографічних та каталогізаційних здобутків роботи фахівців. Також О. Дзира розповіла про унікальність деяких видань бібліотечного фонду, який попередньо за совєцького періоду входив до так званого «спецфонду», тобто забороненої літератури. Ця особливість викликала зацікавлення у студентів та питання, адже свідчить цензуру у бібліотечній галузі СССР та підпільну роботу української діаспори у видавничій справі.

 


 vypusk1 червня 2022 р. студенти групи ІБАм-1-21-1.4д разом із завідувачем кафедри бібліотекознавства та інформології Оленою Григоревською та старшим викладачем Євгеном Малюком долучилися до ворк-шопу із соціальних медіа у наукових комунікаціях на тему «Managing your social media presence as a researcher» (Керування своєю діяльністю дослідника у соціальних мережах), що проходив в онлайн форматі на базі Брюссельського вільного університету (Université Libre de Bruxelles).

Ворк-шоп пройшов у формі дискусії, яку модерував професор кафедри інформаційних та комунікаційних наук Брюссельського вільного університету Девід Домінго (David Domingo Santamaría). Учасники ворк-шопу, серед яких були магістри: Гуменюк Софія, Дашинська Діана, Зуєва Мирослава, Пшенишнюк Оксана, Шевченко Анастасія та Шевчук Діана, ділились своїми думками щодо висвітлення особистого та публічного життя у соціальних мережах, обговорювали, які соціальні медіа є найефективнішими для роботи науковця, а також те, як правильно розвивати та підтримувати ініціативу в соціальних мережах у дослідницьких групах. 

Зокрема було встановлено, що серед основних стратегічних кроків щодо покращення діяльності дослідників у соціальних медіа є: визначення мотивації, отримання дозволу на ведення діяльності у соціальних мережах зі свого робочого місця,  визначення аудиторії, визначення найкорисніших платформ, налаштування облікових записів, створення контенту, поширення звичайних та додаткових публікацій, оцінювання продуктивності, визначення стратегії зростання, комунікація та поширення знань. 

Щиро дякуємо професору Девіду Домінго та Брюссельському вільному університету за новий досвід!

 


Круглий стіл на тему «День біографа і постколоніальність української біографістики»

 16 травня 2022 року на базі Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.Грушевського відбувся круглий стіл на тему «День біографа і постколоніальність української біографістики», який було присвячено проблемним питанням науки, культури, українських постатей та політики пам’яті. До участі у круглому столі долучилися науковці з київських, харківських та одеських науково-дослідних установ.

Організатором та модератором заходу виступив доцент кафедри інформаційних комунікацій,  к.і.н. І.І. Стамбол.


Гостьова лекція до 150-річчя від дня народження Любові Борисівни Хавкіної

 vypusk24 листопада 2021 р. в межах дисципліни «Бібліотекознавство та історія бібліотечної справи» та на запрошення завідувача кафедри бібліотекознавства та інформології Інституту журналістики Олени Воскобойнікової-Гузєвої відбулася гостьова лекція головного бібліотекаря Кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г.Короленка пані Юліани Ходарєвої. Лекцію і презентацію було присвячено 150-річчю від дня народження відомої української та російської бібліотекознавця та бібліографа Любові Борисівни Хавкіної. У події брали участь студенти першого курсу освітньої програми «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».  

Технічні перешкоди не завадили учасникам заходу ознайомитися із вагомим внеском Любові Борисівни Хавкіної в українське бібліотекознавство та бібліографію. Студенти довідалися про міжнародну співпрацю Л. Б. Хавкіної у галузі вивчення бібліотечної справи, американський етап наукових досліджень і праць бібліотекознавця. “Библиотеки, их организация и техника”(1904), “Руководство для небольших библиотек” (1911), “Тризначні авторські таблиці Кеттера” (1931) – найвідоміші наукові праці Л. Б. Хавкіної.

Окрім цього, грінченківці мали змогу дізнатися про історію створення та розвиток Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка. Точна та детальна інформація була подана й про виникнення та здобутки відділу ХДНБ ім. В. Г. Короленка – Кабінет Бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної. 

Щиро дякуємо пані Юліані Ходарєвій за наполегливу працю, перевірену та надзвичайно цікаву інформацію!


Гостьова лекція для студентів нової ОП "Ведучий телевізійних програм"

bibliosamit 8У день знань в Інституті журналістики Університету Грінченка традиційно відбулась зустріч першокурсників з майстрами-практиками медіасфери.

Для студентів нової освітньої програми "Ведучий телевізійних програм" було запрошено Олену Курбанову - журналістку, ведучу телеканалів ICTV, СТБ, Україна та Прямий. Під час спілкування Олена розповіла про особливості спеціальності телеведучого, поділилась досвідом роботи на телебаченні. За словами гостьової лекторки, основний секрет успіху в обраній професії - це працелюбність, азарт, гарне знання мови і, звичайно, харизма в кадрі.

Окрім того, сама Олена поділилася своїми враженнями від зустрічі у дописі на Facebook: "Сьогодні вперше у житті виступала перед студентами першого курсу, майбутніми дикторами та телеведучими. По-перше, я спокійна - телебачення майбутнього буде дуже красивим та ерудованим". Студенти були вражені цікавістю лекції, і уважно прислухалися до порад журналістки і ведучої.

ibas lecture1